728517
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
52
328
717

Today: Lis 20, 2019

Imprezy 2016/2017

„To wszystko Polska” to tytuł koncertu, którym uczciliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Blisko 90 osobowy chór złożony z uczestników zajęć wokalnych  MDK: Studio Piosenki TĘCZA, Studio Piosenki DIAMENT, zespół FRAJDA, zespół MIGOTKI oraz ekipa recytatorów z pracowni teatralnej to młodzi artyści, którzy wzięli udział w projekcie. Z radością skorzystaliśmy ze wsparcia naszej absolwentki Magdy Wójcik, która poprowadziła warsztaty dla wokalistów i opracowała aranże części utworów. Po wielu godzinach wspólnych prób ale również  pięknej muzycznej przygody 11 listopada w Sali widowiskowej KDK, w ramach miejskich i powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości wybrzmiał nasz koncert. Pełna sala i oklaski na stojąco to najlepsza recenzja tego wydarzenia. Scenariusz wspólnie opracowały Jadwiga Litkowska i Anna Klus, wiersze wyrecytowali podopieczni pani Janiny Młynek.

Fotorelacja: Foto-Studio Przemysław Sarzyński

 

Czytaj więcej...

 

    Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Konopnickiej „Dzieci z Pasją” we współpracy z MDK w Krasnymstawie na przełomie czerwca i lipca realizowało projekt „Wakacje z rowerem i sztuką” jako zadanie publiczne dofinansowane przez Urząd Miasta Krasnystaw.

Projekt miał na celu zaznajomienie dzieci i młodzieży z atrakcjami przyrodniczymi, turystycznymi i historycznymi Krasnegostawu i jego najbliższych okolic oraz zaszczepieniu w młodych ludziach chęci do uprawiania turystyki rowerowej. W ramach projektu zrealizowano 5 wycieczek rowerowych dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat oraz
5 warsztatów plastycznych, w których uczestniczyło 41 uczestników. Efektem wycieczek
i warsztatów są prace plastyczne i fotografie dokumentujące przebieg realizacji projektu oraz folder podsumowujący przedsięwzięcie.

W uroczystym podsumowaniu projektu oraz we  wręczaniu pamiątkowych dyplomów uczestniczył wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki, Alicja Grabiec reprezentująca burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka oraz wiceprezes Stowarzyszenia „Dzieci
z pasją” Agnieszka Żuk-Słabek. Licznie zebrani uczestnicy projektu wraz z rodzicami
i zaproszonymi gośćmi mogli podziwiać wystawę prac, wysłuchać kilku piosenek z musicalu „Gosia i Tosia, czyli dwuosobowa banda” w wykonaniu MDKowskich wokalistów jak również posmakować słodkiego poczęstunku. 

 

Czytaj więcej...

 

   Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie serdecznie zaprasza do udziału w I Powiatowych Prezentacjach Artystycznych. Celem konkursu jest:

Propagowanie wśród młodzieży form kulturalnego spędzania wolnego czasu, inspirowanie dzieci i młodzieży do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym powiatu i miasta Krasnegostawu. Prezentacja umiejętności artystycznych dzieci
i młodzieży. Wymiana doświadczeń oraz integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk kulturowych. Promocja Powiatu Krasnostawskiego.

 

 

 

Pobierz: regulamin

 

 

 

 

    Młodzieżowy Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w

VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „MÓJ ANIOŁ”

 

CELE KONKURSU

-inspirowanie do własnej pracy twórczej

-doskonalenie umiejętności

-wychowanie dzieci przez sztukę

-rozwijanie wrażliwości i poczucia piękna

-prezentacja dorobku

-rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do języka ojczystego, zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania – dbałość o kulturę i czystość mowy polskiej.

-kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego, logicznego i sugestywnego formułowania myśli.

-odkrywanie młodych talentów oraz stworzenie im możliwości publicznej prezentacji.

 

Organizatorem konkursu są:

Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie.

Stowarzyszenie Przyjaciół MDK „Dzieci z pasją”.

 

 

Pobierz: regulamin

             karta zgłoszenia