Today: Sie 09, 2020

Okno na teatr 2020
Rekrutacja do grupy muzycznej i teatralnej

„Dzieci z pasją” Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie organizuje w tym roku kolejną już edycję projektu „Okno na teatr”. Projekt ten znany jest krasnostawskiej publiczności od ośmiu lat, zaś jego absolwenci to obecnie często osoby związane ze sztuką i kulturą również w życiu zawodowym.

„Okno na teatr 2020 – Ojczysty dodaj do ulubionych” to projekt mający na celu wyrównanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej młodzieży z Krasnegostawu poprzez realizację programu warsztatowego oraz możliwości prezentacji efektów projektu szerokiej publiczności. Pragniemy również, poprzez jego realizację, promować rodzimą literaturę. Działanie kierowane jest do 16 osób w wieku 15-21 lat związanych z Krasnymstawem oraz zainteresowanych rozwojem artystycznym.

W najbliższym czasie zapraszamy: 16 czerwca 2020 - godz. 18:00 - Spotkanie informacyjne na platformie ZOOM – link na www.facebook.com/oknonateatr
19-21 czerwca 2020 - godz. 10:00-18:00 - Casting, spotkania z kandydatami/tkami na platformie ZOOM

Aby wziąć udział wystarczy zgłosić się za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/g5EfMSR75fFJjqaQ9 (do 16 czerwca)

Aktualna edycja projektu zakłada realizację widowiska, jakim jest czytanie performatywne z muzyką na żywo. Jego podstawą jest powieść „Tańcząca karczma” autorstwa krasnostawianina, Józefa Nikodema Kłosowskiego. Drugim, długofalowym efektem naszej pracy będzie nagranie słuchowiska i przygotowanie scenariusza lekcji dla szkół.

Przygotowany cykl warsztatów oraz prób, podczas których uczestnicy będą mogli sprawdzić się w działaniu artystycznym to szansa na rozwój, zdobycie doświadczenia, stworzenie zespołu, oswojenie ze sceną. O proces edukacyjny zadba grono doświadczonych animatorów związanych z teatrem i muzyką, wśród nich m.in.: Magdalena Sowul, Anna Sadowska, Piotr Śnieguła, Iza Gawęcka, Alicja Brudło.

Okno na teatr 2020 to projekt Stowarzyszenia Dzieci z Pasją dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych".