Today: Maj 25, 2020

Jesienią 2019 roku pracownia plastyczna MDK została obdarowana dużą ilością szklanych płytek w formacie wydłużonego prostokąta. Pewien przyjaciel pracowni wywiercił w nich otworki i dzięki temu można je wyeksponować. Kiedy dzieci usłyszały o malowaniu na szkle bardzo się ucieszyły, że poznają nowy sposób tworzenia. Było z tym trochę pracy;  najpierw trzeba było zrobić projekt na papierze; później przenieść na szkło rysunek konturów za pomocą niezmywalnego mazaka i dopiero na koniec użyć kolorowych farb akrylowych. Wszyscy bawili się przy tym świetnie.

Oczywiście prace te będą własnością autorów i trafią do ich domów ale będąc dumni z efektów dziecięcej twórczości chciałyśmy przygotować wspólną wystawę prac, zaprosić rodziny i przyjaciół małych artystów na uroczysty wernisaż i wspólnie je podziwiać.

Otwarcie wystawy zaplanowano na marzec 2020 roku. Niestety niezależne od nas okoliczności uniemożliwiły nam przygotowanie tego wydarzenia. Wystawa jednak powstała i malarstwo na szkle zdobi korytarze MDK. Wyeksponowane prace będą czekały na zwiedzających na sprzyjający moment.

A tym czasem zapraszamy do obejrzenia twórczości dzieci w formie fotografii z wystawy. Spróbujcie odnaleźć swoje prace na prezentowanych zdjęciach.

Pozdrawiamy was serdecznie: Joanna Kawęcka i Agnieszka Żuk-Słabek