Today: Lut 26, 2020

16 grudnia w Sali Lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Konopnickiej
w Krasnymstawie miała miejsce „anielska” uroczystość. Z całego województwa zjechali się laureaci VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  i Literackiego.

Pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty od lat wspiera konkurs obejmując go swoim Honorowym  Patronatem, a jednocześnie organizatorzy mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

Obecna edycja konkursu wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 311 uczestników z 53 placówek w kategorii literackiej oraz 1963 uczestników z  191 placówek w kategorii plastycznej.

Jury kategorii literackiej w składzie: Jadwiga Demczuk, Marzena Podkościelna i Konrad Grochecki, przyznało 29 nagród i wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach literackich: poezji i prozie. Recytatorzy z pracowni teatralnej MDK: Julia Wojewoda i Krystian Mojski pod opieka pani Janiny Młynek przygotowali jako wstęp do uroczystości prezentacje kilku wybranych utworów laureatów konkursu.

W kategorii plastycznej komisja w składzie: Bronisława Żuk, Teresa Stasiak i Jakub Kijuc przyznała 16 nagród i 28 wyróżnień oraz nagrodę Dyrektora MDK, nagrodę Stowarzyszenia „Paleta”
i 3 nagrody Stowarzyszenia „Dzieci z pasją”. Jury zakwalifikowało również 108 prac do udziału
w wystawie, która czynna będzie do końca stycznia 2020 r.

W uroczystym wręczaniu nagród i wyróżnień z przyjemnością pomagali zaproszeni goście: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pani Justyna Przysiężniak, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu Pani Ewa Nieścior oraz Pani Aleksandra Stachula  Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji  Powiatu.

Organizatorzy przygotowali dyplomy z reprodukcjami prac laureatów, dyplomy za udział w wystawie pokonkursowej oraz podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowywali uczestników konkursu. Szczególną pamiątką dla laureatów konkursu będzie katalog z pracami plastycznymi i tekstami nagrodzonych prac literackich.

Uroczystość zakończono zaproszeniem do udziału w kolejnych edycjach konkursu oraz innych konkursach organizowanych przez MDK.