915851
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
63
389
835

Today: Paź 21, 2020

 

    Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Konopnickiej „Dzieci z Pasją” we współpracy z MDK w Krasnymstawie na przełomie czerwca i lipca realizowało projekt „Wakacje z rowerem i sztuką” jako zadanie publiczne dofinansowane przez Urząd Miasta Krasnystaw.

Projekt miał na celu zaznajomienie dzieci i młodzieży z atrakcjami przyrodniczymi, turystycznymi i historycznymi Krasnegostawu i jego najbliższych okolic oraz zaszczepieniu w młodych ludziach chęci do uprawiania turystyki rowerowej. W ramach projektu zrealizowano 5 wycieczek rowerowych dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat oraz
5 warsztatów plastycznych, w których uczestniczyło 41 uczestników. Efektem wycieczek
i warsztatów są prace plastyczne i fotografie dokumentujące przebieg realizacji projektu oraz folder podsumowujący przedsięwzięcie.

W uroczystym podsumowaniu projektu oraz we  wręczaniu pamiątkowych dyplomów uczestniczył wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki, Alicja Grabiec reprezentująca burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka oraz wiceprezes Stowarzyszenia „Dzieci
z pasją” Agnieszka Żuk-Słabek. Licznie zebrani uczestnicy projektu wraz z rodzicami
i zaproszonymi gośćmi mogli podziwiać wystawę prac, wysłuchać kilku piosenek z musicalu „Gosia i Tosia, czyli dwuosobowa banda” w wykonaniu MDKowskich wokalistów jak również posmakować słodkiego poczęstunku.