865768
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
308
277
585

Today: Lip 14, 2020

 

   26 kwietnia w Sali Lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się podsumowanie
XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego  „Życie i Twórczość Marii Konopnickiej”. Konkurs po raz kolejny odbywał się pod patronatem Starosty Krasnostawskiego i wzięło w nim udział 234 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. 

Pani Joanna Kawęcka, dyrektor MDK powitała wszystkich obecnych i zaproszonych gości, przedstawiła ideę konkursu i członków jury. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Starosta Krasnostawski Pan Andrzej Leńczuk oraz zastępca Burmistrza Krasnegostawu Pan Wojciech Kaczmarczyk.  Artystyczną oprawę podsumowania dopełniły swoich wokalnym występem wychowanki Pani Anny Klus prowadzącej w MDK studio piosenki Tęcza: Justyna Wysocka i Martyna Liśkiewicz.

Pan Andrzej Leńczuk w serdecznych słowach zwrócił się do laureatów konkursu  oraz ich opiekunów, a następnie  przystąpiono do odczytania protokołu z obrad jury i wręczania  dyplomów, nagród i wyróżnień w poszczególnych kategoriach. Na dyplomach, które otrzymali  laureaci znalazły się fotografie ich prac wykonane przez Pana Przemysława Sarzyńskiego z firmy Foto-Studio Sarzyńscy.  Dyplomy otrzymali również autorzy prac, które jury zakwalifikowało do udziału w wystawie pokonkursowej oraz nauczyciele wszystkich laureatów w formie podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. 

Na koniec pani dyrektor Joanna Kawęcka dokonała otwarcia wystawy pokonkursowej, którą do końca maja można oglądać na korytarzach MDK, zaprosiła uczestników uroczystości na mały poczęstunek, oraz zachęciła do udziału w innych konkursach organizowanych przez placówkę.