Today: Lis 14, 2018

Początek roku szkolnego jest szczęśliwy dla wychowanków pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Podopieczni pani Agnieszki Żuk-Słabek uzyskali nagrody i wyróżnienia w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych.
            17 września w galerii Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „PARKI NARODOWE W POLSCE oraz GATUNKI ZWIERZĄT I ROŚLIN CHRONIONYCH”. Wśród osiemnastu nagrodzonych prac znalazły się plastyczne dzieła Anastazji Szafraniec i Gabrieli Kazimierskiej. Praca Mai Kozyry została przez jury konkursowe wyróżniona.

Wkrótce, bo już 7 listopada w Galerii Akwarela pałacu Młodzieży w Katowicach odbędzie się podsumowanie konkursu i uroczyste otwarcie wystawy XV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ „NAJPIĘKNIEJSZA JEST MOJA OJCZYZNA”. Na tę uroczystość zostały zaproszone: Wiktoria Badach, która zdobyła nagrodę oraz Klaudia Śpiewak, Maja Stefańczyk i Michalina Słabek, którym jury przyznało wyróżnienia honorowe.

Rok szkolny dopiero się zaczął więc mamy nadzieję, że pierwsze laury dla młodych adeptów sztuk plastycznych, będą dobrą motywacją dla ich kolegów i koleżanek z MDK
do uczestnictwa w konkursach, systematycznej pracy  i podnoszeniu