Today: Wrz 22, 2018

14 czerwca 2018 roku odbyło się podsumowanie XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rodzina”. Tegoroczna edycja pod hasłem „Z rodziną w ZOO” zorganizowana była we współpracy z Ogrodem Zoologicznym w Zamościu. Proponując taki temat konkursu chcieliśmy podkreślić ważną rolę przyrody w wychowaniu młodego pokolenia, promować pozytywne formy spędzania wolnego czasu z bliskimi i zainspirować dzieci i młodzież do twórczego spojrzenia na problem ochrony zwierząt. Tak się złożyło, że temat konkursu zbiegł się w czasie z 100 rocznicą powstania Ogrodu Zoologicznego w Zamościu z tego też względu postanowiliśmy nawiązać współprace w organizacji podsumowania konkursu, które odbyło się w Sali Konferencyjnej zamojskiego ZOO. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora MDK pani Małgorzaty Prus, która powitała zaproszonych gości, laureatów, opiekunów i rodziców i zaprosiła do wysłuchania koncertu wokalistów: Martyny Liśkiewicz, która wykonała piosenkę - „Papuga” oraz duetu Michaliny Słabek i Bartosza Klusa – „W albumie rodzinnym”. Dzieci przygotowała pani Anna Klus, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury. Następnie organizatorzy wręczyli nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. Podczas wręczania dyplomów i upominków prezentowano na ekranie prace nagrodzonych i wyróżnionych dzieci. Dyplomy jakie otrzymali laureaci miały nadrukowaną pracę każdego z nich – to już od wielu lat przyjemna i praktyczna tradycja konkursu, która staje się pamiątką po nagrodzonej pracy. Oprócz upominków ufundowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starostwo Powiatowe i Ogród Zoologiczny w Zamościu, nagrodą było również bezpłatne zwiedzanie ogrodu wraz z rodzicami i opiekunami. W imieniu organizatorów konkursu serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim gościom podsumowania i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Biblioteka dla rodziny”.

Opracowała Agnieszka Żuk-Słabek