788799
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
478
410
1317

Today: Lut 26, 2020

   W zaprzyjaźnionym z MDK kościele pw. Trójcy Przenajświętszej odbyły się 11 czerwca: msza święta z okazji obchodów 40-lecia MDK oraz urodzinowy koncert FRAJDY.

Frajda pracuje przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie od 2007 roku. W repertuarze zespołu znajduje się głównie muzyka chrześcijańska, dlatego też na co dzień współpracujemy z Parafią Trójcy Przenajświętszej zapewniając oprawę muzyczną uroczystości kościelnych. Członkowie Frajdy to dzieciaki i młodzież w wieku od 6 do 19 lat a przy szczególnych okazjach dołączają do nas sympatyzujący dorośli. W ten sposób Frajda staje się wielopokoleniowa. Taką okazją był ten właśnie koncert, w czasie którego zagraliśmy w powiększonym składzie.

KOCHANI baaaardzo dziękuję wszystkim uczestnikom Frajdowej 10 rocznicy powstania. Jestem szczęśliwa, że było nas aż tyle po obu stronach sceny:) W imieniu członków zespołu dziękuję Pani dyrektor MDK Małgorzacie Prus i wszystkim pracownikom i MDKowiczom, Starostwu Powiatowemu dziękujemy za obecność i pamięć. Dziękuje wszystkim moim wokalistom tym z aktualnej Frajdy: Maja Sarzyńska, Zuzia Chrząszcz, Hania Bąk, Ula Świetlicka, Ala Wyrostek, Monika Jaroszyńska, Amelka Kluch, Ola Sulkowska, Oliwia Chodun, Marek Karczewski, Małgosia Karczewska, Oliwia Kmieć, Katarzyna Chytrosz, Łucja Prokop, Grzegorzewska Patrycja, Nikola Wrona, Julia Sarzyńska, Natalia Knap, Alicja Czerniak, Katarzyna Cieliszak, Ola Bąk, Marysia Litkowska, Antonina Miś, Karolina Chodun, Karolina Brzyszko, Zuzanna Jaszczyszyn, Weronika Chrząszcz, Milena Czerniak, Gabrysia Kowalczyk, Klaudia Jurkiewicz (dwie ostatnie od samego początku w zespole). Tym, którzy wystąpili okazjonalnie: Adelina Tywoniuk, Dorota Dołhan, Monika Kuźlik-Wyrostek, Małgorzata Kaniuka-Paradowska, Bozena Dąbrowska oraz naszym solistkom - Alicja Kawęcka i Beata Miciuła. Instrumentalnie wsparli nas Grzegorz Stefańczyk - istr. klawiszowe, Artur Gieleta - gitara basowa. Dziękuję naszemu stałemu gitarzyście, który wciąż pozytywnie miesza w zespole i jest sprawcą wielu fajnych frajdowych wydarzeń i technicznym aniołem stróżem - Marcin Chytrosz.

Koncert odbył się w Parafii Trójcy Przenajświętszej, w której czujemy się u siebie dzięki gościnności Proboszcza Romana Skowrona (fundator pysznego urodzinowego tortu) oraz wszystkich pracujących w Parafii. Dziękuję naszemu najlepszemu realizatorowi dźwięku - Jacek Żelisko Vi-Art Technika Estradowa. Dziękuję Państwu Sarzyńskim za dokumentację fotograficzną i filmową. Za cudowne śpiewanie razem z nami naszej publiczności serdeczne dzięki. Mogłabym tak beż końca po 10 latach DZIĘKUJĘ!!!!!!!

 

Opracowanie Jadwiga Litkowska