681931
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
458
389
1273

Today: Sie 21, 2019

   Pracownia plastyczna Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie jak zwykle ma się czym pochwalić. Każdego roku odbywają się podsumowania wielu konkursów plastycznych o zasięgu ogólnopolskim bądź międzynarodowym.

Najnowszymi sukcesami roku 2012 są:

 • XI Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci ,, Moja Rodzina” – Częstochowa odbywa się pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Częstochowy. Na konkurs złożono 2518 prac z 247 placówek.   

Nagroda – Zuzanna Tarajko op. Joanna Kawęcka

Wystawa:

Julita Kowalska                                                                                                                  op. Agnieszka Żuk – Słabek              

Antonina Oleszczuk

Gabriela Klus

 • XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Zamki, pałace, dwory i dworki w otoczeniu parków” – Szczecin Na konkurs napłynęło 1 452 prace z 198 placówek kultury i szkół z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy i Ukrainy. Prace plastyczne (malarstwo, rysunek i grafikę) oceniane były w 5 kategoriach wiekowych: 5 -7 lat, 8-12 lat, 13-16 lat, 17-19 lat. Wpłynęło także 76 prezentacji multimedialnych z 39 placówek (wszystkie z Polski). Oceniano je w 3 kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat, 17-19 lat. Po końcowej ocenie prac plastycznych Komisja przyznała po 3 nagrody w każdej kategorii wiekowej (razem 12 prac) oraz wyróżniła 9 prac. Po końcowej ocenie prac plastycznych Komisja przyznała po 3 nagrody w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżniła 9 prac. W kategorii prezentacji multimedialnych przyznano             1 nagrodę i 2 wyróżnienia.

II miejsce - Mateusz Repeć op. Agnieszka Żuk- Słabek

 • VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny im. J. von EichendorffaKrzonowice Komisja dokonała oceny 1043 prac plastycznych, które wpłynęły na tegoroczny konkurs gdzie jury  nagrodziło 9 autorów , a wyróżniono tylko 8.

Wyróżnienie – Ada Dras op. Agnieszka Żuk- Słabek 

 • IX Konkurs Plastyczny „Świat w oczach najmłodszych–Moja Rodzina. Mój dom.” –Nałęczów Na konkurs wpłynęły 853 prace plastyczne autorów w wieku od 3do 10 lat z 39 placówek oświatowych: 23 szkół podstawowych, 8 przedszkoli i 4 ośrodków kultury regionu lubelskiego 1 z Ukrainy. Jury przyznało 20 równorzędnych nagród i 20 wyróżnień.                                                                                                 
 •    Wyróżnienie :                                                                                                              
 • Wiktoria Liśkiewicz op. Joanna Kawęcka                                                                                                                                                    
 •  Gabriela Gęborys op. Agnieszka Żuk- Słabek                                                           
 •  Wystawa –  Maria Litkowska

 

 • XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W krainie mrozu i śniegu” – Częstochowa Konkursowi Patronuje Minister Edukacji Narodowej i Prezydent Miasta Częstochowa. Na konkurs złożono 3644 prace z 328 placówek.

Nagroda – Wiktoria Kowalik op. Agnieszka Żuk- Słabek

Wystawa – Gabriela Klus  

 • Ogólnopolski Konkurs Na Kartkę Bożonarodzeniową – Studzianki Konkurs był adresowany do osób w 6 kategoriach wiekowych. Teren zamieszkania uczestnika konkursu był nieograniczony. Na konkurs wpłynęło 297 kartek z województwa lubelskiego i podkarpackiego.
  W pracach nad oceną kartek bożonarodzeniowych brała udział Komisja Konkursowa w składzie: Mariusz Max Maksymiuk (media), Anna Lesiuk (oświata), Ewa Rafałko (dyplomowany grafik) i Mateusz Olichwirowicz (uczeń gimnazjum).                                      

III Miejsce – Weronika Słabek op. Agnieszka Żuk- Słabek                             

Wyróżnienie – Milena Jóźwiak  

 • X Konkurs Plastyczny „Anioły – muśniecie skrzydeł” – Wałbrzych Po obejrzeniu 1039 prac konkursowych nadesłanych przez dzieci, młodzież i dorosłych, jury  przyznało 15 nagród i 5 wyróżnień w 5 kategoriach wiekowych.

I miejsce  - Aleksandra Repeć op. Agnieszka Żuk-Słabek

 

 • XX Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Moje Zakątki 2012"

pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty- Biłgoraj

Spośród 383 prac nadesłanych z 21 szkół oraz placówek oświatowych i kulturowych

postanowiła nagrodzić, wyróżnić i zakwalifikować do wystawy prace następujących

osób:

Nagroda :      Gabriela Patyk op. Agnieszka Żuk-Słabek

Wyróżnienie :Antonina Oleszczuk

Wystawa :       Gabriela Nowak

Nagroda :       Martyna Darmochwał op. Joanna Kawęcka

Wystawa -     Wiktoria Stasieczek

 

 • XVI Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „ Cztery pory roku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej”- Częstochow Patronat nad Konkursem objęli Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Częstochowy. 

Nagrody – Antonina Oleszczuk op. Agnieszka Żuk-Słabek

Gabriela Nowak  

Ewelina Pacześniak

Justyna Pacześniak op. Joanna Kawęcka

Zuzanna Tarajko

Wiktoria Stasieczek

Wystawa:  Weronika Chomik, Agata Troć, Zuzanna Pitucha, Justyna Wysocka,

Kinga  Galewska, Ewa Żebrowska, Kinga Niećko, Karolina Turczyńska,

Maciej Słabek -        op. Agnieszka Żuk-Słabek

 

 • Konkurs Plastyczny „ PORTRET” Dzielnicowy Dom Kultury CZECHÓW – Lublin                                                                                                                   Nagrody:      Kamil Świstoń op. Agnieszka Żuk-Słabek 

Weronika Chomik

Weronika Szewczak

 • IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Świat dinozaurów”- Wrocław Po przejrzeniu i wnikliwej ocenie 2255 prac płaskich i 176 prac przestrzennych; jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia według 7 kategorii: przedszkola, klasy (0-III), klasy (IV-VI), szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły specjalne i ośrodki wychowawcze, formy przestrzenne. W każdej z poszczególnych kategorii wybrano po 1 nagrodzie i 3 wyróżnienia.

Wyróżnienie:    Kamil Świstoń op. Agnieszka Żuk-Słabek 

Wystawa:    Wiktoria Liśkiewicz op. Joanna Kawęcka

Dominika Sawa op. Agnieszka Żuk-Słabek

Małgorzata Terlecka

Gabriela Klus

Damian Krawczyński

Ewa Żebrowska

Anna Kasprzak

Samuel Proskura

Maciej Słabek

Opracowała: AgnieszkaŻuk-Słabek