Today: Lut 19, 2019
DSC_0377    16 października grupa teatralna "Liczi" działająca przy MDK w Krasnymstawie, o godzinie 9.30 w przedszkolu nr 4 przeprowadzi warsztaty teatralne oraz rozmowy o tolerancji. Od godziny 13:00 grupa wraz z przedszkolakami wybierze się na park miejski w celu pokolorowania dużego napisu "POLSKA DLA WSZYSTKICH". Działania te związane są z realizacją projektu "Tolerancja wśród najmłodszych" realizowanego w ramach Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych "POLSKA DLA WSZYSTKICH".
Grupa "Liczi" to młodzież znana z projektu "Okno na teatr" oraz wielu teatralnych działań od recytacji po fireshow na terenie całego powiatu. Tym razem, poprzez akcję realizowaną 16 października młodzież chce uwrażliwiać na problem nietolerancji i poprzez zabawę rozmawiać z dziećmi o tym, czym jest akceptacja i współpraca. Projekt jest skierowany pośrednio także do mieszkańców i mieszkanek Krasnegostawu i okolic a w jego promowaniu ma pomóc film, który powstanie podczas zajęć.
Partnerzy akcji: Polskie Radio Lublin, Super Tydzień, Przedszkole nr 4 w Krasnymstawie, Przedszkole nr 5 w Krasnymstawie, Krasnostawski Ruch Ekologiczny „Viridis”, Zespół Szkół w Orłowie Drewnianym, TKK- Telewizja Kablowa Krasnystaw