Today: Lut 19, 2019

OKNO_NA_TEATR  Projekt „Okno na teatr” jest realizowany przy MDK od lutego bieżącego roku. 10 maja obchodziliśmy półmetek naszych działań a zbliżający się koniec miesiąca motywuje do podsumowania tego, co już udało nam się osiągnąć.
Przede wszystkim...umiejętności.
Maj obfitował w warsztaty. Zainspirowani kwietniowym spotkaniem z aktorami OPT Gardzienice ćwiczyliśmy głosy na zajęciach teatralnych z Panią Janiną Młynek, jednak w naszych działaniach teatr to nie wszystko. Żeby lepiej przygotować się do promocji „Okna na teatr” spotkaliśmy się z Joanną Zawadzką, która opowiedziała grupie o narzędziach internetowych do tworzenia infografik, animacji a także podsunęła nam kilka przydatnych funkcji popularnych stron internetowych, które pomogą nam w sprawniejszym działaniu i organizacji czasu. Już kilka dni później, jeden z uczestników zdecydował się stworzyć krótki filmik, do obejrzenia na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=i-TM-BzaDOU
Aby lepiej zrozumieć czym są prawa człowieka zaprosiliśmy Michała Wolnego z Amnesty International, z którym rozmawialiśmy na wiele nurtujących nas tematów. Przede wszystkim mieliśmy okazję zobaczyć jak trudnym problemem są prawa człowieka głównie przez różnice światopoglądowe osób które zajmują się prawodawstwem jak i samych mieszkańców. Michał przygotował dla nas także kilka ćwiczeń teatralnych przez co warsztaty idealnie wpisywały się w to, czym zajmujemy się na co dzień.
Kilkukrotnie spotkaliśmy się też z grupą In Nomine z Lublina na warsztatach tańca z ogniem. Część grupy całkowicie oddała się nauce tricków na poikach i kijach, część dopiero oswaja się z żywiołem, jednak każdy i każda z nas miał/miała okazję spróbować zmierzyć się ze swoim strachem i udoskonalać umiejętności. Postanowiliśmy, że już teraz pokażemy rezultaty naszej pracy i wystąpiliśmy na Nocy Muzeów w Krasnymstawie 18 maja. Było to nasze drugie zetknięcie z ogniem (ponieważ ćwiczymy zazwyczaj na sprzęcie treningowym), bardzo cieszymy się, że spotkał nas tak pozytywny odbiór ze strony publiczności. Dziękujemy Muzeum Regionalnemu, za to, że mogliśmy wystąpić i całej grupie In Nomine za dotychczasowe przygotowania.
Tymczasem pracujemy nad spektaklem, i planujemy już dokąd pojedziemy, mamy do wybrania 5 miejscowości w powiecie krasnostawskim. Wszelkie sugestie i propozycje prosimy kierować pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koordynatorka projektu: Iza Gawęcka