634545
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
89
283
3142

Today: Maj 19, 2019

Aktualności

   

      Swoją „gwiazdkę na święta” dla mieszkańców Krasnegostawu, swoich rodzin, przygotowali uczestnicy zajęć tanecznych, wokalnych i teatralnych MDK w Krasnymstawie.

W koncercie p.t. „ Białe idą święta”, mogliśmy na chwilę wrócić do czasu , kiedy sami byliśmy dziećmi , a święta kojarzyły  się  z mrozem, zawieją na świecie i ciepłym blaskiem światełek na choince, zapachem pomarańczy i pieczonego ciasta…

Na scenie pojawiły się „gwiazdki”  z koła teatralnego „Mango” Janiny  Młynek, w nastrój świąt zabrały  nas pięknie zaśpiewane piosenki, przez wokalistki klubu „Tęcza”, Pani Anny Klus  a w świat zimowej scenerii wprowadzili mali tancerze z zespołów Supcio I i II oraz Zygzaczek  i Zygzak, przygotowani przez Marzenę Darmochwał.

Scenariusz i oprawa muzyczna koncertu Marzena i Leszek Darmochwał.

 

 

Czytaj więcej...

DSC_0377    16 października grupa teatralna "Liczi" działająca przy MDK w Krasnymstawie, o godzinie 9.30 w przedszkolu nr 4 przeprowadzi warsztaty teatralne oraz rozmowy o tolerancji. Od godziny 13:00 grupa wraz z przedszkolakami wybierze się na park miejski w celu pokolorowania dużego napisu "POLSKA DLA WSZYSTKICH". Działania te związane są z realizacją projektu "Tolerancja wśród najmłodszych" realizowanego w ramach Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych "POLSKA DLA WSZYSTKICH".
Grupa "Liczi" to młodzież znana z projektu "Okno na teatr" oraz wielu teatralnych działań od recytacji po fireshow na terenie całego powiatu. Tym razem, poprzez akcję realizowaną 16 października młodzież chce uwrażliwiać na problem nietolerancji i poprzez zabawę rozmawiać z dziećmi o tym, czym jest akceptacja i współpraca. Projekt jest skierowany pośrednio także do mieszkańców i mieszkanek Krasnegostawu i okolic a w jego promowaniu ma pomóc film, który powstanie podczas zajęć.
Partnerzy akcji: Polskie Radio Lublin, Super Tydzień, Przedszkole nr 4 w Krasnymstawie, Przedszkole nr 5 w Krasnymstawie, Krasnostawski Ruch Ekologiczny „Viridis”, Zespół Szkół w Orłowie Drewnianym, TKK- Telewizja Kablowa Krasnystaw

Czytaj więcej...

 OKNO_NA_TEATR  Projekt „Okno na teatr” jest realizowany przy MDK od lutego bieżącego roku. 10 maja obchodziliśmy półmetek naszych działań a zbliżający się koniec miesiąca motywuje do podsumowania tego, co już udało nam się osiągnąć.
Przede wszystkim...umiejętności.
Maj obfitował w warsztaty. Zainspirowani kwietniowym spotkaniem z aktorami OPT Gardzienice ćwiczyliśmy głosy na zajęciach teatralnych z Panią Janiną Młynek, jednak w naszych działaniach teatr to nie wszystko. Żeby lepiej przygotować się do promocji „Okna na teatr” spotkaliśmy się z Joanną Zawadzką, która opowiedziała grupie o narzędziach internetowych do tworzenia infografik, animacji a także podsunęła nam kilka przydatnych funkcji popularnych stron internetowych, które pomogą nam w sprawniejszym działaniu i organizacji czasu. Już kilka dni później, jeden z uczestników zdecydował się stworzyć krótki filmik, do obejrzenia na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=i-TM-BzaDOU
Aby lepiej zrozumieć czym są prawa człowieka zaprosiliśmy Michała Wolnego z Amnesty International, z którym rozmawialiśmy na wiele nurtujących nas tematów. Przede wszystkim mieliśmy okazję zobaczyć jak trudnym problemem są prawa człowieka głównie przez różnice światopoglądowe osób które zajmują się prawodawstwem jak i samych mieszkańców. Michał przygotował dla nas także kilka ćwiczeń teatralnych przez co warsztaty idealnie wpisywały się w to, czym zajmujemy się na co dzień.
Kilkukrotnie spotkaliśmy się też z grupą In Nomine z Lublina na warsztatach tańca z ogniem. Część grupy całkowicie oddała się nauce tricków na poikach i kijach, część dopiero oswaja się z żywiołem, jednak każdy i każda z nas miał/miała okazję spróbować zmierzyć się ze swoim strachem i udoskonalać umiejętności. Postanowiliśmy, że już teraz pokażemy rezultaty naszej pracy i wystąpiliśmy na Nocy Muzeów w Krasnymstawie 18 maja. Było to nasze drugie zetknięcie z ogniem (ponieważ ćwiczymy zazwyczaj na sprzęcie treningowym), bardzo cieszymy się, że spotkał nas tak pozytywny odbiór ze strony publiczności. Dziękujemy Muzeum Regionalnemu, za to, że mogliśmy wystąpić i całej grupie In Nomine za dotychczasowe przygotowania.
Tymczasem pracujemy nad spektaklem, i planujemy już dokąd pojedziemy, mamy do wybrania 5 miejscowości w powiecie krasnostawskim. Wszelkie sugestie i propozycje prosimy kierować pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koordynatorka projektu: Iza Gawęcka

 

Czytaj więcej...

Plakat_O_s

   Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież z całego powiatu do udziału w X POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Życie i twórczość Marii Konopnickiej”

Pobierz:regulamin