Today: Paź 18, 2018

Dnia 5 grudnia 2010r. w mroźne niedzielne popołudnie przybył do naszego miasta nie byle jaki gość. Punktualnie o godzinie 15:30 na Rynek Miejski zajechał pięknym strażackim samochodem w asyście elfów i strażaków sam Święty Mikołaj. Choć kilkunastostopniowy mróz, który tego dnia wskazywały termometry w Krasnymstawie, to dla Świętego Mikołaja nie nowina ulitował się on nad wszystkimi małymi i większymi Krasnostawianami, którzy czekali na jego przyjazd i zaprosił wszystkich do gościnnych (i ciepłych) pomieszczeń Młodzieżowego Domu Kultury. Tam, już we drzwiach,             na zmarzniętych czekała gorąca herbata, a wspólne zabawy, konkursy, tańce, piosenki wypełniły czas spotkania ze Świętym Mikołajem. Oczywiście nie obyło się bez mikołajkowych prezentów, które szczodrze rozdawał razem ze swoimi elfami Święty Mikołaj. Każdy uczestnik spotkania otrzymał czapkę mikołajową, specjalny znaczek z „Mikołajkowych harców” oraz pełne garście przeróżnych słodyczy. Wszystkim żal się było rozstawać z tym wyjątkowym gościem, ale cóż spieszył się on w inne miejsca gdzie oczekiwały na niego dzieci i dorośli.

Imprezę pn. „Mikołajkowe harce” przygotowali i przeprowadzili  krasnostawscy harcerze w ramach projektu sfinansowanego ze środków Miasta Krasnystaw, przy pomocy Młodzieżowego Domu kultury w Krasnymstawie oraz Banku BPH. Serdecznie dziękujemy!

Dariusz Kowalczyk

Na Mikołajkowe Harce zaprasza Burmistrz Miasta Krasnystaw oraz główny, strategiczny sponsor Młodzieżowego Domu Kultury "Bank BPH Krasnystaw".