534356
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
23
633
1024

Today: Lis 14, 2018

11_listopada_2010 (3)Wokaliści z klubu solisty DIAMENT świętowali Dzień Niepodległości w czasie akademii powiatowej, która odbyła się w tym roku 11 listopada w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Hetmana Zamojskiego. Przygotowanie akademii było ciekawym przeżyciem, gdyż reżyserem spektaklu był aktor i reżyser lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie pan Roman Kruczkowski. Młodzież miała więc możliwość pracy pod okiem mistrza. W skład grupy przygotowującej spektakl weszli przedstawiciele wszystkich szkół ponadgimnazjalnych i jednego gimnazjum integrując się w tym przedsięwzięciu. Tak więc wydarzenie to było nie tylko lekcją patriotyzmu ale również cennym warsztatem i spotkaniem integracyjnym a efekty mogli obejrzeć i wysłuchać uczestnicy akademii.

Ponieważ pieśni i piosenki patriotyczne są stałym elementem repertuaru MDKowskich wokalistów, przygotowaliśmy koncert dla uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej, gdzie gościmy często i chętnie. Tak więc podopieczni Jadwigi Litkowskiej i Anny Klus 15 listopada wyśpiewali koncert dla seniorów, którzy jak zwykle przyjęli ich bardzo ciepło.

Gimnazjaliści, którzy korzystają z zajęć MDKowskich odbywających się w Gimnazjum w Gorzkowie również śpiewali pieśni patriotyczne na akademii gminnej, która miała miejsce w Kościele p/w św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gorzkowie 14 listopada.

Przygotowała Jadwiga Litkowska