Twój czas

Today: Cze 22, 2018

Imprezy 2010/2011

ROZSTRZYGNIĘCIE  XI WOJEWÓDZKIGO KONKURS PLASTYCZNEGO „RODZINA. MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”.

Podsumowanie i otwarcie wystawy 4 listopada 2011r. godz. 16.00

Pobierz:

Wyniki konkursu

Zapraszamy wszystkich miłośników rowerowych wypraw turystycznych na jednodniowy rajd rowerowy połączony ze spływem kajakowym.

Dnia 17 lipca br. (niedziela) wyjazd rowerami o godzinie 9.00 (MDK). Trasa: Krasnystaw- Izbica- Stary Zamość-Nielisz-Michalów (stanica wodna nad Wieprzem). Ze stanicy spływ kajakami rzeką Wieprz do Nielisza. Powrót busem do Michalowa i rowerami do Krasnegostawu (wersja I).

Dla mniej wprawionych rowerzystów proponujemy przejazd koleją PKP z Krasnegostawu do Zawady, stamtąd rowerami do Michalowa i dalej spływ kajakowy jak wyżej. Powrót busem do Michalowa i rowerami do Krasnegostawu (wersja II).

Koszt wyprawy w wersji rowerowej (I) to 20 zł plus własny prowiant. W wersji z przejazdem kolejowym (II) koszt wynosi 30 zł.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr Tel. 507114017 do dnia 14.07.br.

Podwójny sukces  Piruetu. (Piruet najlepszy w Polsce)

Grupa Piruet z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie nie raz już udowadniała, że potrafi godnie reprezentować swoje miasto. Tym razem choreografią pt. Piruet tańczy Feidmana wytańczyła I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Intermedium w Krośnie. Tancerze zmierzyli się w tańcu z najlepszymi zespołami z całej Polski. Konkurs składał się z dwóch etapów: półfinałów i finałów spośród których jury w składzie: Eryk Makohon (założyciel i choreograf krakowskiej Grupy Boso), Joanna Boruch (nauczyciel tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu), Andrzej Oruszak (trener formacji tanecznej Gracja) wybrało najlepszych  w Polsce. Dodatkowo choreografia „Piruet tańczy Feidmana” zdobyła tytuł najlepszej choreografii na Festiwalu.

Przed tancerzami z Piruetu chwila wakacyjnego odpoczynku, ale już w drugiej połowie sierpnia wracają na salę baletową, żeby przygotować się do kolejnego roku szkolnego i nie zawieść swoich  fanów.

Początek wakacji nie rozpieszczał nas letnią pogodą. Deszczu mieliśmy już chyba wszyscy serdecznie dość. Niestety, planowane przez Pracownię Turystyki i Krajoznawstwa, wakacyjne „Piątki na piątkę” właśnie z powodu aury nie zostały jeszcze zainaugurowane. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w dniach 8 – 10 lipca br. wykorzystaliśmy poprawę pogody i udało się zrealizować z projektu pn. „Wakacyjne Leśne Soboty” biwak rowerowy pn. „Z rowerem na wakacje” na Roztoczu.

W piątek przed południem grupa turystów rowerzystów wyjechała pociągiem do Zwierzyńca, aby na rowerach przejechać urokliwymi trasami rowerowymi przez Floriankę, Józefów, Hamernię, rez. „Czartowe Pole” do Majdanu Sopockiego. Tam w stanicy harcerskiej rozbiliśmy nasz namiotowy biwak. Drugiego dnia tj. w sobotę korzystając z pięknej, letniej pogody oddawaliśmy się kąpielom słonecznym i wodnym w zalewie na rzece Sopot. Po obiedzie pojechaliśmy do Suśca do rez. „Szumy nad Tanwią”. W ostatnim dniu biwaku przejechaliśmy trasę Ciotusza Stara, Długi Kat, Józefów, Józefów Roztoczański skąd pociągiem wróciliśmy do Krasnegostawu.

WAKACJE Z ROWEREM to super pomysł na ciekawe , aktywne i niedrogie spędzenie letnich, wakacyjnych dni, których do końca wakacji pozostało jeszcze sporo. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny biwak na rowerach.

W dniach 22-23-24 lipca br. organizujemy w ramach projektu „Wakacyjne Leśne Soboty” wyjazd kolejnej grupy do Majdanu Sopockiego!!! Koszt od osoby to TYLKO 50,00 zł!!! Zgłoszenia oraz informacje pod tel. 507114017 do dnia 20 lipca br. ZAPRASZAMY!!!!

Czytaj więcej...

plakat_2

Pracownia Turystyki i Krajoznawstwa MDK wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego w  Krasnymstawie zapraszają dzieci i młodzież w wielu 10 – 16 lat do wzięcia udziału w planowanych na okres wakacji 2011 roku działaniach turystycznych. Informacje nt. wakacyjnych planów można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 507114017. Zapraszamy!