Today: Lut 19, 2019

Pod takim hasłem realizowany jest projekt Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie.

Dzięki zaproszeniu dyrektora wspomnianej placówki Pana Sławomira Kality mogliśmy trochę nietypowo podsumować rok pracy artystycznej zespołu FRAJDA i Klubu Solisty DIAMENT.

Zwykle występujący dla innych młodzi wokaliści tym razem obejrzeli i wysłuchali dwóch prezentacji: "Ewa w monodramie" w wykonaniu Jolanty Deszcz Pudzianowskiej z Teatru im. Jana Osterwy z Lublina oraz koncertu znanej bardziej rodzicom niż młodzieży WOLNEJ GRUPY BUKOWINA, która w tym roku obchodzi 40-lecie swojej pracy. W Szczebrzeszynie oprócz koncertu i spektaklu obejrzeliśmy poplenerową wystawę rzeźb chrząszczy autorstwa uczniów zamojskiego „plastyka”, wystawę prac malarskich i zwiedziliśmy pięknie odnowioną cerkiew. Nie wspomnę już o odwiedzinach pomnika chrząszcza i spacerze po urokliwych szczebrzeskich wąwozach oraz zwiedzania zabytkowej części cmentarza.

Dołączyliśmy do KULTURALNEJ WIZYTY W CHRZASZCZOWYM GRODZIE i choć tak naprawdę rok pracy dla nas się jeszcze nie skończył to był to bardzo miły akcent, który pozwolił na chwilę oderwać się od szkoły i pracy, by mieć kontakt z prawdziwą kulturą.

Przygotowała Jadwiga Litkowska