634595
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
139
283
3192

Today: Maj 19, 2019

Imprezy 2008/2009

...
16 października 2008r. godz. 11:00, MDK Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5A
Wystawę po konkursową można oglądać od 16 października do 30 listopada br.

Czytaj więcej...

21.11.2008r. godz. 16:30-18:30, MDK Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5A (Pracownia Plastyczna)

21.11.2008r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się otwarte warsztaty Praw Człowieka w kontekście edukacji i działania. Tematyka zajęć obejmowała kwestie dyskryminacji i praw człowieka. Poruszała również takie zagadnienia jak: prawa kobiet, fair trade (sprawiedliwy handel), homofobia itp. Głównym celem warsztatów było kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wśród młodzieży.

Na pierwszym spotkaniu z cyklu „Prawa człowieka - edukacja -działanie” frekwencja nie była zadziwiająca, jednak osoby, które przyszły nie żałowały, ponieważ zabawa była przednia :D Oprócz części dyskusyjnej, była także część "ruchowo-rozrywkowa" ;) pozwalająca lepiej wczuć się w skórę innych ludzi i lepiej rozumieć ich problemy. Na wstępie spotkania trenerka REAPu przybliżyła historię Amnesty International. Następnie każdy z uczestników losował karteczkę z opisem postaci w jaką ma się wcielić. Była np. zakonnica pracująca w ośrodku opieki społecznej, bogata właścicielka BMW, przywódca grupy nacjonalistycznej, dobrze usytuowany gej oraz uchodźca :) Jedna z osób prowadzących czytała pytania. Odpowiedź twierdząca oznaczała krok do przodu, natomiast przecząca krok do tyłu. Uczestnicy stojący w tylnej części sali, odzwierciedlali postacie społecznie wykluczone. Już sama forma pytań i udzielane na nie odpowiedzi "otwierało oczy" na wiele problemów danej osoby. Część dyskusyjna wypadła bardzo interesująco, pojawiło się wiele ciekawych spostrzeżeń. Poruszono między innymi kwestie niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

11 listopada 2008, Refektarz Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

Dnia 11 listopada 2008r. z inicjatywy Burmistrza Miasta Krasnegostawu i Starosty Krasnostawskiego, przy wsparciu artystycznym Młodzieżowego Domu Kultury odbyła się uroczystość związana z 90 Rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej...

05.12.2008r. godz. 16:00, Plac 3 Maja, Krasnystaw

Mikołajkowe Harcowanie czyli powitanie Świętego Mikołaja w naszym mieście, który podczas spotkania dokona uroczystego zapalenia światełek na miejskiej choince.

Spotkaniu towarzyszyło: - dekorowanie CHOINKI własnoręcznie wykonanymi - ozdobami - wspólne śpiewanie piosenek dla Świętego Mikołaja - wesołe zabawy, tańce i pląsy - świąteczno-zimowa zgaduj-zgadula - dla grzecznych Krasnostawian Mikołajowe - słodycze i prezenty

Organizatorzy:
Komenda Hufca ZHP w Krasnymstawie
Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie
Krasnostawski Dom Kultury

Pracownia Turystyki i Krajoznawstwa: Dariusz Kowalczyk

Czytaj więcej...