Today: Sie 21, 2019
16 stycznia 2009r. gdoz. 16:30, sala baletowa MDK

Na warsztatach o karze śmierci wbrew zapowiedziom nie było tłumów  Jednak pojawiły się nowe osoby, które zapowiedziały udział w następnych zajęciach, co nas bardzo ucieszyło. Niespodzianką było zainteresowanie lokalnych mediów, mianowicie na warsztaty zawitała Telewizja Kablowa Krasnystaw.

Mimo kontrowersyjnego tematu warsztaty przebiegały w pokojowej i przyjemnej atmosferze, pomimo różnicy zdań.

Prowadząca podzieliła uczestników w pary i każdej grupie przydzieliła hasła nawiązujące do kary śmierci. Uczestnicy musieli przedstawić argumenty popierające i negujące dane stwierdzenie. Co sprawiło, iż każda osoba przyjmowała różne punkty widzenia. W wyniku tego zadania wywiązała się pasjonująca dyskusja, która nie poprzestawała na problematyce związanej z karą śmierci… Zahaczyła bowiem o kwestie różnic kulturowych i praw kobiet. Rozmowa przeciągnęła się do końca warsztatów.

Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie