Today: Sie 21, 2019
21.11.2008r. godz. 16:30-18:30, MDK Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5A (Pracownia Plastyczna)

21.11.2008r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się otwarte warsztaty Praw Człowieka w kontekście edukacji i działania. Tematyka zajęć obejmowała kwestie dyskryminacji i praw człowieka. Poruszała również takie zagadnienia jak: prawa kobiet, fair trade (sprawiedliwy handel), homofobia itp. Głównym celem warsztatów było kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wśród młodzieży.

Na pierwszym spotkaniu z cyklu „Prawa człowieka - edukacja -działanie” frekwencja nie była zadziwiająca, jednak osoby, które przyszły nie żałowały, ponieważ zabawa była przednia :D Oprócz części dyskusyjnej, była także część "ruchowo-rozrywkowa" ;) pozwalająca lepiej wczuć się w skórę innych ludzi i lepiej rozumieć ich problemy. Na wstępie spotkania trenerka REAPu przybliżyła historię Amnesty International. Następnie każdy z uczestników losował karteczkę z opisem postaci w jaką ma się wcielić. Była np. zakonnica pracująca w ośrodku opieki społecznej, bogata właścicielka BMW, przywódca grupy nacjonalistycznej, dobrze usytuowany gej oraz uchodźca :) Jedna z osób prowadzących czytała pytania. Odpowiedź twierdząca oznaczała krok do przodu, natomiast przecząca krok do tyłu. Uczestnicy stojący w tylnej części sali, odzwierciedlali postacie społecznie wykluczone. Już sama forma pytań i udzielane na nie odpowiedzi "otwierało oczy" na wiele problemów danej osoby. Część dyskusyjna wypadła bardzo interesująco, pojawiło się wiele ciekawych spostrzeżeń. Poruszono między innymi kwestie niepełnosprawnych.

Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie