Twój czas

Today: Lis 18, 2017

W dniu 18 kwietnia 2015 r. odbyły się 9 Wiosenne Spotkania Taneczne - Zamość 2015. Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK.
Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.
Do Zamościa przyjechało blisko 500 młodych tancerzy reprezentujących 17 zespołów m.in. ze Lwowa, /Ukraina/ Radomia, Łęcznej, Chełma, Krasnegostawu, Milejowa, Tomaszowa Lubelskiego, Puław, Starego Zamościa, Krasnobrodu i Modliborzyc.
   Nasze miasto reprezentowała grupa taneczna ,,Zygzak" z MDK Krasnystaw prowadzona przez Panią Marzenę Darmochwał
Swoją obecnością młodych tancerzy i licznie zgromadzoną publiczność zaszczycił Poseł na Sejm RP Pan Sławomir Zawiślak.

Gościem specjalnym 9 Spotkań był Zespół Taneczny „Dance Club”  z  Pałacu Kultury we Lwowie na Ukrainie na czele z Panem Dyrektorem Igorem Martynienko.
Jury w składzie: Pan Marian Szewera, Pani Aleksandra Baranowicz, Pan Tadeusz Luterek przyznało w kategorii taniec współczesny 13-15 lat  I miejsce zespołowi tanecznemu  „ Zygzak II”   w kategorii powyżej 15 lat I miejsce zespołowi tanecznemu ,,Zygzak „ za układ taneczny  ,,Po burzy” . Jednogłośnie za najlepszy zespół „ 9 Spotkań”  uznano grupę ,,Zygzak” i nagrodziło „Złotym Promykiem”

Zdjęcia: Foto-Graf