Twój czas

Today: Kwi 20, 2018

16 maja członkowie grupy PaT Krasnystaw wspierani przez przedstawicieli grupy teatralnej Liczi wzięli udział w III spotkaniu społeczności PaT „Patrzmy na siebie sercem” zorganizowanym przez Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie, w ramach realizacji Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Przedsięwzięcie to, przebiegające w niezwykle ciepłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze umożliwia PaTowiczom z województwa lubelskiego zaprezentowanie swoim koleżankom i kolegom zaangażowanym w promowanie wśród młodych ludzi mody na życie bez uzależnień spektakli o tematyce profilaktycznej. Jest także okazją do wspólnej zabawy i wspaniałą formą integracji społeczności PaT.
Krasnostawscy PaTowicze mieli również okazję włączyć się w działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym grając etiudę teatralną „Poczekalnia” podczas XI Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej Jestem Bezpieczny, zorganizowanym 28 maja przez Komendę Powiatową Policji w Krasnymstawie.
Grupa wystawiła „Poczekalnię” także 1 czerwca w Izbicy na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Exodus z Tarnogóry, podczas imprezy charytatywnej „Zostań Aniołem – miłość się mnoży kiedy się ją dzieli”. Następnie liderzy grupy w kilku słowach przybliżyli ideę programu „Profilaktyka a Ty” oraz podejmowane działania. Wspólnie z uczestnikami imprezy zatańczono też „belgijkę”.
Na zakończenie spotkania zaprezentowała się grupa Fireshow, w której działają zarówno krasnostawscy PaTowicze jak i członkowie grupy teatralnej Liczi. Niezwykłe pokazy ogniowe w wykonaniu tej grupy można było podziwiać również 26 maja przy Krasnostawskim Domu Kultury z okazji Koncertu „Talenty Jedynki”, oraz 31 maja w czasie obchodów Dni Krasnegostawu.