653720
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
325
310
955

Today: Cze 26, 2019

  

  Koniec roku szkolnego okazał się szczęśliwy dla dzieci z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Wychowankowie tej placówki mogą poszczycić się wieloma sukcesami w konkursach ogólnokrajowych jak i międzynarodowych. Opiekę artystyczną nad laureatami sprawują panie : Agnieszka Żuk-Słabek i Joanna Kawęcka.


 XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Świat w oczach Najmłodszych- podróż moich marzeń”- Nałęczów 2014. Na konkurs nadesłano aż 2623 prace plastyczne autorów w wieku od 3 do 10 lat. Autorami prac są dzieci z całej Polski, a także Niemiec  i Ukrainy. Jury w składzie : Adam Panek- artysta grafik, adiunkt Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Piotr Kmieć- artysta malarz, długoletni wicedyrektor Liceum Plastycznego w Nałęczowie , Zbigniew Strzyżyński- artysta plastyk, nauczyciel Liceum  Plastycznego w Nałęczowie; przyznało tylko: 1 nagrodę specjalną, 20 nagród równorzędnych i 23 wyróżnienia. W ścisłym gronie laureatów znalazły się nagrodzone: Iza Łoś i Wiktoria Smyl   - uczestniczki zajęć plastycznych  w Młodzieżowym Domu Kultury zdobyły nagrody.

 


XXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży odbywający się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty pod nazwą „Moje Zakątki”. Impreza zorganizowana została po raz dwudziesty drugi przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. Wychowankowie nauczycielek plastyki Agnieszki Żuk-Słabek i Joanny Kawęckiej zdobyły:
Nagrody:        Karolina Szuryga
                       Oliwia Fyk
Wyróżnienia: Wiktoria Kowalik
                       Nikola Proskura
                       Agata Troć
Ponadto do wystawy zakwalifikowały się prace następujących osób: Anna Kasprzak, Joanna Turczyńska, Łucja Chachaj, Iza Łoś, Radosław Poszytek.

 


Tego samego dnia, na drugim końcu Polski, w Goleniowie rozpoczęła się kilkudniowa impreza podsumowująca XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej „Color Art” pod Patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO . Tegoroczna edycja konkursu zatytułowana została „W krainie bajki, baśni i legendy”. Festiwal organizowany przez Goleniowski Dom Kultury jest imprezą cykliczną trwającą nieprzerwanie od 1990 roku. Jego celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej uprawianych przez młodych twórców. Prace zakwalifikowane do ekspozycji festiwalowej prezentowane będą w Goleniowskim Domu Kultury i w przestrzeni miejskiej. Rokrocznie najciekawsze z prac przeznaczane są na licytacje, których celem jest niesienie pomocy dzieciom. Festiwalowe prace pozostają także w ekspozycji licznych instytucji, prezentowane są na wystawach krajowych i zagranicznych. Spośród wychowanków MDK w Krasnymstawie Nagrodę otrzymała Karolina Matysiak za pracę „Pinokio” wykonana techniką linorytu.

Ola Korczyńska z Młodzieżowego Domu Kultury Krasnymstawie  otrzymała nagrodę w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Człowiek w ruchu”, który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się 23 maja br. Inspiracją dla konkursu są różnorodne formy aktywności człowieka (taniec, balet, teatr, cyrk, muzyka, sport, rekreacja, itp.). Prace dzieci poprzez radość, żywiołowość i wyobraźnię prezentują własny świat barw i form plastycznych. Autentyczność i szczerość wypowiedzi widać szczególnie w dziełach najmłodszych uczestników imprezy. Ich obrazki zaskakują niekiedy pomysłami i niestandardowym myśleniem.

XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „DOM” - dnia 1 kwietnia 2014 roku dokonano oceny 319 prac plastycznych z 27 przedszkoli, różnego typu szkół, placówek pracy pozaszkolnej i placówek kultury. Komisja oceniająca w składzie: Anna Miguła (nauczyciel Państwowego Ogniska Plastycznego w Rydułtowach) - przewodnicząca, Alina Badura (nauczyciel plastyki w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Radlinie) i Piotr Cybułka (dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie) - członkowie, przyznała nagrody, wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy uczestnikom zajęć plastycznych w MDK w Krasnymstawie:       
II miejsce-      Wiktoria Smyl                                                                                              

III miejsce-      Joanna Turczyńska                                                                                          

Wyróżnienie- Oliwia Mazurek                                                                                      

Wystawa:
Natalia Czyż, Gabriela Gronkowska, Hanna Magier, Oliwia Suchodolska, Julita Kowalska