Today: Lut 21, 2019

Po bardzo udanym dla uczestników zajęć teatralnych MDK Konkursie Recytatorskim imienia Józefa Czechowicza przyszedł czas na kolejne sukcesy.
  26 marca w Centrum Kultury w Lublinie odbył się Międzypowiatowy Turniej 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, będącego najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem recytatorskim w Polsce. Eliminacje te pomyślnie przeszedł Alan Kwiecień, otrzymując nagrodę oraz nominację do Przeglądu Wojewódzkiego.
W Eliminacjach Wojewódzkich VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „Przebudzeni do życia” weźmie zaś udział Marcelina Przykaza wybrana spośród uczestników Turnieju Powiatowego, zorganizowanego 10 kwietnia przez Krasnostawski Dom Kultury.
   Bardzo cieszy również II miejsce Pauliny Prokopiuk w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ukraińskiej przeprowadzonym       w ramach Polsko – Ukraińskich Spotkań Mistrzów Słowa – imprezy zorganizowanej w dniach 4 – 5 kwietnia przez lubelskie Centrum Kultury pod patronatem Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie Iwana Hrycaka, Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza.