Today: Paź 17, 2018

W ramach podsumowania XXV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja przygoda w Muzeum” organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, troje wychowanków MDK Krasnystaw: Magda Gaweł, Kinga Radło, Ernest Kowalczyk  pod opieką nauczycieli Pani Agnieszki Żuk-Słabek i Joanny Kawęckiej uczestniczyło w warsztatach multimedialnych.
Program zajęć był bardzo obszerny, podzielony został na wykłady dla pedagogów
i warsztaty praktyczne dla uczniów, a także wspólne przedsięwzięcia edukacyjne. Do najciekawszych należy zaliczyć:
•    zajęcia pt. „Muzealni tropiciele”. Była to gra edukacyjna polegająca na wyszukiwaniu informacji dotyczących historii miasta Toruń na nowej wystawie „Toruń i jego historia. Cz. I. Prahistoria i Średniowiecze”.
•    pokaz multimedialny pt. „Księga Toruń. Makieta 3D”.
•    wykład pt. „Wykorzystanie dostępnych mediów (Facebook, blog, animacja) do impresji artystycznej odbiorcy sztuki, na przykładzie Muzeum Zabawek w Tartu
w Estonii”.
•    warsztat pt. „Żywy obraz” w którym uczestnicy warsztatów wcielili się w postacie przedstawione na obrazie Mariana Jaroczyńskiego „II Pokój Toruński” i odegrali krótką scenkę sfilmowaną przez prowadzącego.
•    warsztat pt. „Kultura obrazkowa, czyli fotoopowieść z bohaterami obrazów”. Polegał on na wymyśleniu do wybranego przez uczestników obrazu ciekawej historii.
•    bardzo ciekawy wykład prof. Mariana Stępaka pt. „Rozbudź wyobraźnię – kreuj rzeczywistość”. Dzięki temu wykładowi młodzież mogła dowiedzieć się dużo interesujących rzeczy o fotografii wielkoformatowej i ciekawych przejawach sztuki street art.
•    zabawę edukacyjną, która polegała na ułożeniu puzzli wykonanych z wielkoformatowych fotografii przedstawiających zabytki architektury Torunia.
•    warsztat interaktywny „Świat toruńskiego piernika”
•    warsztat animacji poklatkowej, który odbywał się w Zakładzie Projektowania Graficznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W pracowni młodzież wykonała własne animacje poklatkowe.
Namacalnym efektem warsztatów są na pewno animacje wykonane przez uczestników warsztatów pt. „Matrioszka” i „Zstąpienie anioła”. Uczestnicy warsztatów wrócili zadowoleni i pełni nowych inspiracji i twórczych pomysłów.

Linki do filmów
Matrioszka http://youtu.be/X5ZFL3GY3x4