Today: Lut 19, 2019

Uczniowie z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Krasnymstawie po raz kolejny, w ramach współpracy partnerskiej MDK Krasnystaw i Lwowskiego Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży odwiedzili Lwów. Głównym celem wyjazdu był udział w warsztatach artystycznych, w zakresie różnych technik plastycznych oraz integracja młodzieży partnerskich placówek. Młodzi krasnostawianie nie tylko uczestniczyli w warsztatach, ale też mieli okazję zwiedzić piękne miasto jakim jest Lwów.
      W ramach warsztatów nauczycielki z MDK: Joanna Kawęcka i Agnieszka Żuk-Słabek przeprowadziły zajęcia plastyczne z wykorzystaniem techniki animacji poklatkowej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży jak również nauczycieli.
Podczas wycieczki nie zabrakło także czasu na zwiedzanie zabytków Lwowa. Wychowankowie krasnostawskich placówek mogli zobaczyć m.in.: największe muzeum malarstwa czyli Lwowską Galerię Sztuki oraz galerię obrazów w Pałacu Potockich. Ponad to młodzież została zaproszona do wspólnego malowania prac „Jesienny Lwów" zorganizowanym na Placu Szewczenki.
      Wszyscy uczestnicy wyjazdu uznali go za bardzo udany i inspirujący do dalszej pracy twórczej.

Agnieszka Żuk – Słabek