Today: Kwi 24, 2019

Młodzież z grupy teatralnej „Liczi” działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie  zajmuje się także działaniem na rzecz walki z rasizmem, antysemityzmem, nietolerancją i uprzedzeniami. Jedną z udanych akcji był Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych „Polska dla wszystkich”, w którym grupa wzięła udział. Projekt „Tolerancja wśród najmłodszych” miał na celu rozmowę z dziećmi w wieku przedszkolnym na temat tolerancji, poszanowania dla innych ludzi i problemów jakie się z tym wszystkim wiążą i z którymi mogą zetknąć się już w tak młodym wieku. Grupa „Liczi” przeprowadziła warsztaty teatralne i integracyjne, nagrała film promujący projekt oraz wspólnie z dziećmi utworzyła napis „POLSKA DLA WSZYSTKICH” na Rynku Miejskim.
Projekt został zauważony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i został wyróżniony w konkursie. Po odbiór nagrody przedstawiciele „Liczi” pojechali  6 grudnia b.r. do Warszawy gdzie w Pałacyku Przeździeckich odbyła się oficjalna gala wręczenia nagród dla laureatów konkursu. Wyróżnienie wręczone zostało przez  Piotra Paszkowskiego, Dyrektora Gabinetu Politycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Po uroczystości młodzież wzięła udział w uroczystym poczęstunku kończący całe wydarzenie i umożliwiającym nawiązanie kontaktu z innymi uczestnikami konkursu.