Today: Lut 19, 2019

5 grudnia 2013r. w sali lustrzanej MDK miało miejsce niesamowite wydarzenie „Mikołajki dla Emilki”. Emilia Bojarczuk uczestniczka zajęć MDK, solistka musicalu „Ostatnia niedziela”, uczennica  I LO i szkoły muzycznej w Krasnymstawie zmaga się z długotrwałą chorobą. Akcja  zorganizowana została celem pomocy jej i jej rodzinie. Zorganizowano koncert dla Emilki, aukcję obrazów, sprzedaż kartek świątecznych i ciast.

Organizację tego przedsięwzięcia pod swoje skrzydła „Dzieci z pasją” Stowarzyszenia Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Realizowały je różne podmioty. Stowarzyszenie Twórców Kultury „Paleta” przeznaczające na licytację, obrazy swoich członków. Młodzieżowy Dom Kultury, którego wokaliści zorganizowali „Koncert dla Emilki” a plastycy przygotowali kartki świąteczne. Członkinie stowarzyszenia ekumenicznego upiekły ciasta, które sprzedawali na imprezie aktorzy teatru Liczi przy MDK.

Cały dochód z przedsięwzięcia w kwocie 3962,83 zł. został przekazany rodzicom Emilki w formie darowizny na jej leczenie.

Emilce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!