964201
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
41
1052
1658

Today: Sty 28, 2021

Nazwa projektu: "Okno na teatr"

Osoba odpowiedzialna za realizację: Izabella Gawęcka - kordynatorka

Zespół projektu: Grupa „Liczi” działająca przy MDK w Krasnymstawie (pracownia teatralna -pod kierownictwem Janiny Młynek)

7369_2

Celem i tematem „Okna na teatr” jest aktywizowanie regionu i dotarcie z ideą wzajemnej tolerancji do małych miejscowości w powiecie krasnostawskim. Głównym działaniem projektu  jest stworzenie plenerowego przedstawienia teatralnego wykorzystującego innowacyjne formy sztuki (kuglarstwo, taniec z ogniem, teatr uliczny angażujący publiczność) i zaprezentowanie go społecznościom, które poprzez braki w komunikacji publicznej, daleko położone ośrodki kultury, niską zamożność społeczeństwa mają mniejsze szanse na kontakt z kulturą.

Harmonogram projektu:
23.02.2013 Otwarcie projektu, relacja: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nj-yEa2iOL8
Marzec-Czerwiec -Warsztaty i przygotowanie spektaklu. Wśród warsztatów zaplanowane są m.in. Teatralne z aktorami Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Fireshow z grupą In Nomine, Antydyskryminacyjne prowadzone przez Amnesty International, spotkania i szkolenia.
21.06.2013-7.07.2013 -Wyjazd do 5 miejscowości w powiecie krasnostawskim i finał projektu w Krasnymstawie

Informacje o projekcie można śledzić na oficjalnym blogu: http://oknonateatr.blogspot.com/
Projekt jest objęty patronatem portalu „Platfoma Kultury” działającego przy Narodowym Centrum Kultury oraz kampanii „Ożywić Miasto”

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu programu Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu” Akcja 1.2

logo_MWD_PL