Today: Sie 19, 2019

dscf3917     Romantyczny wieczór Walentynowy odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Piosenki, wiersze, cytaty o miłości - to wszystko przygotowali MDK-owscy artyści. Dziesięcioro wokalistów ze Studia Piosenki DIAMENT i TĘCZA, czworo aktorów to spora gromada, która sprawiła, że było niezwykle barwnie. Dodatkową atrakcją spotkania było otwarcie wystawy fotografii autorstwa jednej z uczestniczek zajęć MDK – Ewy Żebrowskiej. Każda z prezentacji na swój sposób dodawała uroku temu wieczorowi. Pośród przytoczonych tekstów znalazła się myśl, której autorem jest Anthony de Mello

„Kiedy jesteś zakochany, wszystko zaczynasz widzieć w nowym świetle; stajesz się hojny, przebaczający i miły w sytuacjach, w których wcześniej bywałeś twardy i podły. W sposób nieunikniony ludzie zaczną podobnie reagować i wkrótce przekonasz się, iż żyjesz w świecie ogarniętym miłością, który ty sam stworzyłeś”

Takiego zakochania życzymy nam wszystkim, którzy często nie mamy czasu aby przystanąć i pomyśleć o tym, co w życiu ważne i prawdziwie wartościowe.

Na scenie wystąpili wokaliści: Agnieszka Proskura, Artur Proskura, Anna Płatek, Natalia Zaj, Ewa Żebrowska, Aneta Grudzień, Monika Rycyk, Nadia Sikorska, Roksana Kostrzewska i Wiktoria Tomczyk, teksty mówione – Eliza Banak, Julia Gleń, Paulina Prokopiuk i Agata Kawa. Program powstał przy wsparciu i pomocy instruktorów Anna Klus – prezentacje wokalne, Janina Młynek- teatr i recytacja, Joanna Kawęcka – pomoc w przygotowaniu wystawy, Jadwiga Litkowska – prezentacje wokalne, scenariusz i reżyseria. Impreza ma charakter cykliczny i odbywa się co roku, dlatego już dziś zapraszamy za rok.

Opracowanie – Jadwiga Litkowska

Oferta MDK

Projekty zrealizowane

Okno_na_teatr