Today: Kwi 24, 2019

Zespół Frajda był gospodarzem niedzielnego koncertu „Piosenki dla Pana Boga”, który odbył się w „kościółku”. Obok Frajdy wystąpił zespół TCHNIENIE z Gorzkowa oraz Ola Janeczek i Justyna Sołdecka. Oprócz wspólnej pasji śpiewania muzyki religijnej młodych wykonawców zgromadziły dwie okazje – pierwsza to święto św. Cecylii – patronki wszystkich związanych z muzyką. Dlatego też do wspólnego śpiewania zaproszono posługujące w Parafii Trójcy Przenajświętszej grupy muzyczne. Drugą okazją był mały jubileusz FRAJDY, która przed pięcioma laty zaczynała swoją przygodę z piosenką. Oprócz indywidualnych prezentacji, grupy przygotowały wspólnie kilka utworów. Zwykle ukrywający się na kościelnym „chórze” animatorzy muzyczni parafii stanęli twarzą w twarz z widzami, którzy mieli okazję oprócz głosów, które już znają zobaczyć również ich twarze.

Zespół Frajda pracuje w ramach zajęć Młodzieżowego Domu Kultury natomiast nawiązał bardzo ścisłą współpracę z Parafią Trójcy Przenajświętszej. Przez ostatnie 5 lat dzieciaki uświetniły swoim śpiewaniem ponad sto mszy świętych i różnych uroczystości kościelnych. Proboszcz parafii znany ze swej sympatii do dzieci darzy ich ogromną sympatią i dodaje wszelkich starań aby zapewnić im najlepsze warunki do śpiewania. Trzeba tu dodać, że Frajda śpiewa również piosenki o charakterze świeckim ale nie da się ukryć, że w repertuarze religijnym czują się świetnie.

Towarzyszył nam z aparatem fotograficznym Andrzej Staroń stąd piękne fotografie.Dziękujemy

Oferta MDK

Projekty zrealizowane

Okno_na_teatr