621941

Today: Kwi 24, 2019

28 maja w Łopienniku odbył się już po raz jedenasty Regionalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej, organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Łopienniku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie. Zespoły MDK-owskie uczestniczą w tym przeglądzie od samego początku. W tym roku udało się zaistnieć zespołowi Frajda. Frajda znalazła się w gronie laureatów - choć była jednym z najmłodszych zespołów a konkurencja była naprawdę duża. Jury spośród dwunastu zespołów (w tym zespoły z Łopiennika, Rejowca, Siedliszcza, Piask, Krasnegostawu a także z Łucka na Ukrainie) wybrało tylko trzech laureatów w tym nasza Frajda. Dla nas to duży sukces i zachęta do dalszej pracy.

Okazuje się, że zespoły grające muzykę chrześcijańską mają się znakomicie. Nic dziwnego, że podejmuje się ten temat na forum Wychowania Muzycznego (ogólnopolski kwartalnik dla nauczycieli muzyki), sugerując współpracę placówek oświatowo wychowawczych w zakresie animacji muzycznej przy parafiach. Podejmowano ten temat również w czasie II Ogólnopolskiej Konferencji Nauczycieli Muzyki w Rynii. Okazuje się, że zainteresowanie taką formą aktywności muzycznej jest ogromne wśród dzieci i rodziców. Wiemy to z autopsji gdyż od lat współpracujemy z Parafią Trójcy Przenajświętszej a współpraca układa się znakomicie. Tak więc możemy śmiało powiedzieć, że MDK wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom na aktywność twórczą dzieci i młodzieży.

Przygotowała Jadwiga Litkowska

Oferta MDK

Projekty zrealizowane

Okno_na_teatr