Today: Sie 21, 2019

f5Już po raz kolejny, 2 maja, krasnostawscy harcerze zorganizowali festyn edukacyjno-wychowawczy pn. „W poszukiwaniu bieli i czerwieni”. Celem imprezy uświetniającej miejskie obchody „Dnia Flagi” było popularyzowanie treści związanych z symbolami narodowymi. Na Rynku Miejskim przygotowano dla najmłodszych i starszych mieszkańców naszego miasta szereg atrakcji m.in. każdy uczestnik festynu mógł otrzymać biało-czerwoną flagę, wystarczyło tylko wziąć udział w przygotowanych przez harcerzy zajęciach, a były to działania plastyczne pn. „Piękna nasza Polska cała”- polskie krajobrazy i „Baju, baju, bajka…” – ilustracje polskich bajek, „Dwa kolory” – czyli malowanie twarzy i koszulek, „Sportowe hity” – czyli NBA Basketball i Formuła I na Miejskim Rynku, „Polskie jadło” – degustacja polskich wyrobów wędliniarskich z grilla oraz ciast. Zajęciom tym towarzyszyły prezentacje szkół. Szkoły podstawowe prezentowały inscenizacje polskich baśni, bajek i legend, gimnazjaliści ph. „Kolorowa Polska” przedstawili ciekawostki o regionach Polski, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali postacie patronów krasnostawskich ulic pn. „Krasnostawianie znani, nieznani”. Z festynowej sceny można było posłuchać polskiej muzyki w wykonaniu Kapeli Ludowej „Siedliszczaki” oraz solistów Studio Piosenki „Diament” z naszego MDK.

Jako kulminacyjny punkt Festynu Flagi o godzinie 15.30 wspólne odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu Polski, a następnie mieszkańcy zgromadzeni na Rynku Miejskim zatańczyli Poloneza, którego poprowadził Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec. Wszystkie taneczne pary organizatorzy festynu zaprosili na wspaniały, oczywiście biało-czerwony, tort!

Impreza została zorganizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego we współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, przy finansowym wsparciu Burmistrza Krasnegostawu oraz dzięki pomocy wielu naszych przyjaciół i sponsorów, którym mówimy WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!

Oferta MDK

Projekty zrealizowane

Okno_na_teatr

Subskrypcja MDK