Today: Sie 21, 2019
Dnia 30 kwietnia br., na dwa dni przed Dniem Flagi, odbył się III Krasnostawski Rowerowy Rajd Flagi, który od roku 2009 organizują Związek Harcerstwa Polskiego i MDK w Krasnymstawie. Trasa tegorocznego rajdu liczyła 40 km, a przebiegała przez Siennicę Nadolną, Siennicę Królewską Małą, Siennicę Różaną, Wolę Siennicką, Boruń, Chełmiec, Kraśniczyn, Czajki, Majdan Surhowski, Suhów, Małochwiej Duży. Rajd odbywał się jako kolejna, trzecia Leśna Sobota z projektu rozwijania turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży szkół krasnostawskich, który dofinansowany przez Samorząd Miasta Krasnystaw realizuje ZHP z udziałem MDK w Krasnymstawie. W 3 Leśnej Sobocie uczestniczyły grupy turystów rowerowych ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Domu Dziecka w Krasnymstawie oraz harcerze z 12 Krasnostawskiej Drużyny Harcerskiej „IGNIS”. Młodzi turyści otrzymali od organizatorów specjalnie przygotowane informatory turystyczne nt. trasy rajdu i jej atrakcji turystyczno-krajobrazowo-przyrodniczych, które były wspólnie czytane na postojach rajdu w Siennicy Różanej, Kraśniczynie i w Surhowie.. Wszystkich zachwyciły piękne krajobrazy Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego, świeża, buchająca wszędzie zieleń i kolory kwitnących kwiatów i drzew owocowych. Wspólne ognisko z kiełbaskami, na którym uczestnicy rajdu otrzymali książeczki Kolarskich Odznak Turystycznych i pierwsze punkty na brązową odznakę KOT, w parku obok dworu w Surhowie były wspaniałym uzupełnieniem atrakcji na trasie rajdu.

Organizatorzy i uczestnicy Rajdu Flagi serdecznie dziękują Policji Drogowej Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie za czuwanie nad bezpiecznym przejazdem rowerzystów na trasie rajdu.

Wszystkie szkoły z terenu miasta i powiatu krasnostawskiego zapraszamy do udziału w kolejnych Leśnych Sobotach.

Projekt Leśne Soboty realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Miasta Krasnystaw  Read More

Oferta MDK

Projekty zrealizowane

Okno_na_teatr