Today: Sie 21, 2019

W dniach 16 – 17 października br. na Roztoczu odbył się II Jesienny Rajd Mgieł organizowany przez Pracownię Turystyki i Krajoznawstwa MDK wspólnie z Hufcem ZHP w Krasnymstawie. Piękna, polska złota jesień sprawiła, że uczestnicy Rajdu zachwycali się wszystkimi kolorami jesiennych lasów Roztoczańskiego Parku Narodowego.  Rajd rozpoczęliśmy przejazdem autokarem na trasie Krasnystaw – Zwierzyniec, w trakcie którego zatrzymaliśmy się w Szczebrzeszynie, aby zobaczyć słynnego z wiersza Jana Brzechwy szczebrzeszyńskiego chrząszcza. W Zwierzyńcu rozpoczęliśmy piesze wędrówki roztoczańskimi szlakami. Szlakiem Rezerwatu „Bukowa Góra” uczestnicy rajdu przemierzali przepiękne jesienią bukowe lasy, docierając do wsi Sochy znanej w tragicznych wydarzeń pacyfikacji w czasie II wojny światowej. Byliśmy także nad Stawem „Echo” w ostoi konika polskiego. Później przyszedł czas na wizytę w muzeum RPN w Zwierzyńcu i zwiedzanie zabytków tego miasta. Po wspólnym obiedzie wyruszyliśmy do Górecka Kościelnego, a następnie Józefowa. Późnym wieczorem dotarliśmy na nocleg w harcerskim ośrodku wypoczynkowym „Nad Sopotem” w Majdanie Sopockim. Tam, po zakwaterowaniu,  uczestnicy rajdu wzięli udział w grze na orientację, a po kolacji odbył się kominek w tracie którego przeprowadzono wiele konkursów, zabaw i gier. Drugiego dnia rajdu przeszliśmy bardzo urokliwą trasą Rezerwatu „Świętego Rocha” do Krasnobrodu. Trasy rajdowe zakończyliśmy przy kapliczce na wodzie w Krasnobrodzie. Po obiedzie autokarem odjechaliśmy do Krasnegostawu, a część uczestników rajdu jeszcze dalej do Gorzkowa i Rudnika.

Oferta MDK

Projekty zrealizowane

Okno_na_teatr

Subskrypcja MDK