Today: Sie 21, 2019

W ramach Festiwalu Trzech Kultur odbywającego się w dniach 10 – 12 września zespół taneczno-baletowy Piruet z MDK w Krasnymstawie brał udział w warsztatach tańców żydowskich prowadzonych przez znanego tancerza i choreografa Michała Piróga. W drugiej części warsztatów dziewczęta z Piruetu zaprezentowały licznie zgromadzonej włodawskiej publiczności i znanemu z programu TVN „You can Dance” jurorowi, taneczny tryptyk do muzyki klezmerskiej Giry Feldmana. Piruet poddał się dobrowolnie ocenie. Michał Piróg pochwalił układ i jego wykonanie, dał dziewczętom kilka istotnych wskazówek. Nie omieszkał skrytykować też słynnego skądinąd braku synchronów. Było to cenne doświadczenie dla tancerek, które zawdzięczają zaproszeniu na imprezę przez dyrektora Muzeum Pojezierza Łęczyńsko Włodawskiego, jednocześnie głównego organizatora festiwalu Marka Bema.

Oferta MDK

Projekty zrealizowane

Okno_na_teatr

Subskrypcja MDK